Pierwsza przenośna stacja robocza

Strona www: www.lenovo.com/pl

Firmy Lenovo i Novell przedstawiły pierwsze w branży linuksowe, przenośne stacje robocze ThinkPad, które będą działać pod kontrolą wprowadzonego w ostatnim czasie systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise Desktop 10.

W stacjach roboczych wykorzystano technologię Intel Centrino Duo. To przełomowe rozwiązanie, wynik dwuletnich prac badawczo-rozwojowych prowadzonych wspólnie przez firmy Lenovo, Intel i Novell, oferuje inżynierom elektronikom zaangażowanym w projektowanie obwodów scalonych i płyt drukowanych możliwość korzystania w każdym środowisku mobilnym z aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej.

 

Nowy ThinkPad T60p z systemem Linux, ma grubość zaledwie 2,5 cm i waży 2,1 kilograma. Cechuje się on dużą wydajnością, jak i pełną mobilnością, zapewniając projektantom urządzeń elektronicznych szybkość procesora i pojemność pamięci niezbędną do zastosowań takich, jak projektowanie wspomagane komputerowo (CAD). Bez względu na rodzaj połączenia (przewodowe lub bezprzewodowe), użytkownicy dysponują teraz bezpieczną platformą, którą mogą wykorzystać do zaawansowanej inżynierii projektowej, tradycyjnie kojarzonej z pracą przy biurku. Nowe linuksowe stacje robocze ThinkPad T60p obsługują kilka technologii ThinkVantage, w tym ThinkPad Configuration Utility, Power Manager oraz Access Connections.

 

W ramach nowej oferty, Lenovo po raz pierwszy udostępni pomoc techniczną użytkownikom Linuksa, którzy zakupią wybrane modele ThinkPad T60p. Centrum obsługi technicznej zaoferuje pomoc związaną z technologiami Lenovo ThinkVantage, sterownikami, podstawową konfiguracją Linuksa i kwestiami sprzętowymi. Novell będzie nadal udzielał odpowiedzi na pytania związane z podstawowym systemem operacyjnym.

 

„ThinkPad T60p stanowi przełom w naszej współpracy z Novellem, której celem jest opracowywanie nowatorskich i wydajnych stacji roboczych — powiedział Marc Godin, wiceprezes marketingu w dziale Worldwide Business Unit firmy Lenovo. — Inżynierowie posługujący się aplikacjami, które wymagają dużej mocy obliczeniowej, będą teraz mogli wykorzystać zaawansowane funkcje podczas zdalnej pracy w środowisku linuksowym”.

 

Linuksowe stacje robocze Lenovo są obecnie certyfikowane do współpracy z aplikacjami inżynierskimi takich firm jak Cadence, Synopsys i Mentor Graphics. Pod uwagę brane są także inne kandydatury do certyfikacji.

 

Lenovo od wielu lat certyfikuje linię komputerów ThinkPad, aby zapewnić klientom informacje niezbędne do efektywnego korzystania z systemu operacyjnego Linux. Procedura ta gwarantuje, że system zostanie przetestowany z określoną dystrybucją Linuksa, dając użytkownikom dostęp do podstawowych funkcji notebooka.

 

Informacje o Lenovo

Lenovo jest trzecim pod względem wielkości producentem komputerów PC na świecie. Model biznesowy oparty jest na innowacyjności, wydajności operacyjnej oraz inwestycjach w rozwijające się rynki. Firma, która powstała poprzez przejęcie działu komputerów osobistych IBM przez Lenovo Group, posiada centra badawcze w Yamato (Japonia), Pekinie, Szanghaju i Shenzhen (Chiny) oraz w Raleigh (USA). Lenovo rozwija, produkuje i wprowadza na światowe rynki niezawodne, bezpieczne oraz łatwe w obsłudze urządzenia z zakresu komputerów i elektroniki użytkowej. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lenovo.com/pl

 


Komentarze
Polityka Prywatności