Bitdefender 2012 poddany badaniu Instytutu AV-Test
Niemiecki portal PC Welt Online jako pierwszy w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) zamieścił na swoich łamach przegląd nowej linii produktów Bitdefender 2012.
Oczekując na polskojęzyczną edycję wersji 2012 Bitdefendera bacznie przyglądamy się ocenom jakie oprogramowanie zbiera w innych krajach, gdzie jego premiera miała już miejsce.
Zestaw najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa rumuńskiego producenta obejmuje pakiety ochronne Bitdefender Antivirus Plus 2012, Bitdefender Internet Security 2012 oraz Bitdefender Total Security 2012. Recenzja została oparta na wynikach pierwszego badania wersji 2012 przeprowadzonego przez Instytut AV-Test.
W zależności od potrzeb, do wyboru są trzy różne pakiety oferujące zróżnicowaną funkcjonalność: Bitdefender Antivirus Plus 2012, Bitdefender Internet Security 2012 oraz Bitdefender Total Security 2012. Na stanowisku badawczym w Magdeburgu Instytut AV-Test skupił się jednak na ochronie oferowanej przez wersję Internet Security.
Pierwszym zadaniem, jakie postawiono przed programem, była próba wykrycia ponad 105 tysięcy szkodliwych plików zebranych przez AV-Test w ciągu ostatnich miesięcy. Bitdefender IS 2012 poradził sobie z tym znakomicie, osiągając poziom 99,53 procent, czyli znacznie więcej niż wynosił średni wynik produktów testowanych w lipcu (96,14%)
Kolejny test polegał na odnajdywaniu i usuwaniu aktywnego malware’u na już zainfekowanym komputerze. Także tutaj Bitdefender IS 2012 poradził sobie bardzo dobrze, usuwając 29 z 31 szkodników, co również znacznie przewyższyło średnią.
Następnie przebadano umiejętność rozpoznawania przez Bitdefendera i usuwania rootkitów oraz innego złośliwego oprogramowania maskującego swoją obecność w systemie. W teście przeprowadzonym na komputerze z systemem Windows XP Bitdefender IS 2012 wykrył 9 na 10 szkodników, co odpowiada średniemu wynikowi wszystkich testowanych produktów.
Prawdziwym utrapieniem użytkowników, a także przyczyną niejednej poważnej awarii, są fałszywe alarmy (false positives). Podczas skanowania ponad 350 tysięcy czystych plików (sterowników i programów), Bitdefender Internet Security 2012 nie wywołał ani jednego fałszywego alarmu.
Wnioski wynikające z testu nie pozostawiają wątpliwości, że nowa linia produktów kontynuuje doskonałe osiągnięcia poprzednich wersji, co w konkluzji swojego artykułu w PC Welt także zaznacza jego autor.
ostatnia zmiana: 2011-09-14