Internet, HI-Tech

„Do 2020 roku 1/5 przedsiębiorstw na świecie będzie używać smartfonów zamiast elektronicznych kart w systemach kontroli dostępu” – podaje firma analityczno – doradcza Gartner.
Nie ma co do tego wątpliwości. Ludzie są wyjątkowo kiepscy w wybieraniu haseł. Albo wybieramy hasło, które jest łatwe do odgadnięcia (imię chomika, ulubiona drużyna piłkarska), albo takie które jest łatwe do złamania (takie jak na przykład „hasło”) lub też ponosi nas wyobraźnia i wymyślamy faktycznie hasło skomplikowane i trudne do złamania („fTKJ5QSAw}jd’~m3X7N”, ale popełniamy ten błąd, że później stosujemy je do wszystkich naszych kont.
O przykrych konsekwencjach niewiedzy przekonali się ostatnio użytkownicy Microsoft’s Docs.com, którzy przechowywali tam swoje dane bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Mimo zapewnień o tym, że wspomnienia mają dla nich większą wartość niż jakikolwiek inny rodzaj danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, ludzie nie zawahają się sprzedać je za niewielkie pieniądze — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Badanie to pokazuje, że dla 49% osób najcenniejszymi danymi spośród tych przechowywanych na urządzeniach są prywatne i poufne zdjęcia ich samych, a w dalszej kolejności cenią zdjęcia dzieci i współmałżonków.
W 2016 r. Kaspersky Lab odnotował 702 mln prób uruchomienia exploitów — szkodliwych narzędzi, które wykorzystują błędy w oprogramowaniu w celu infekowania urządzeń niebezpiecznymi programami, takimi jak trojany bankowe czy ransomware. Jest to o 24,54% więcej niż w 2015 r., gdy technologie ochrony Kaspersky Lab zablokowały nieco ponad 563 mln takich prób. Coraz większe wykorzystywanie exploitów stanowi jedno z kluczowych ustaleń raportu przygotowanego przez ekspertów z Kaspersky Lab w celu oceny poziomu zagrożenia, jakie stanowią exploity dla konsumentów i firm.
Opublikowano wyniki kolejnych testów przeprowadzanych przez niezależne laboratorium AV-Test. Tym razem skupiono się na antywirusach na system Android – który ostatnio został ogłoszony najpopularniejszym systemem na świecie.
Bitdefender we współpracy z firmą Europol oraz rumuńską policją stworzył specjalne narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli odwrócić skutki Ransomware o nazwie „Bart”.
Czy wiesz, że tak chętnie używany na całym świecie Skype, znajduje się w czołówce programów najbardziej podatnych na ataki cyberprzestępców? Twórcy Skype’a, w trosce o użytkowników, chwalą się dokonaną ostatnio aktualizacją, dzięki której Twój adres IP stanie się (od teraz) niewidoczny dla pozostałych użytkowników. Co to w praktyce oznacza?
Jakiego antywirusa najczęściej używamy w Europie? Z której przeglądarki korzystamy? Jakie magazyny branżowe są najbardziej popularne? Przeczytaj raport instytutu AV-Comparatives ze stycznia 2017 roku.
Eksperci z Komputer Świat przeprowadzili rozległy test sprawdzający wydajność, szybkość oraz skuteczność programów antywirusowych zarówno komercyjnych, jak i darmowych. Oprogramowanie testowano pod wieloma względami, w tym nawet jak łatwa jest obsługa poszczególnych. Bitdefender Internet Security uplasował się na 1 miejscu w rankingu, zostawiając nieco w tyle konkurencję.
Kilka dni temu świat obiegła wieść, że grupa hakerów zwana Turkish Crime Family grozi Apple’owi zdalnym wymazaniem danych z milionów iPhone’ów i kont iCloud, chyba że firma zgodzi się zapłacić okup do 7 kwietnia.
Potrafisz rozróżnić prawdziwy adres e-mail lub strony od adresów fikcyjnych? Świetnie! Ale prawdopodobnie jesteś w błędzie. Ostatnie ataki na Gmaila udowodniły, że skoro nawet najlepsi znawcy sztuczek hakerskich dali się zwieść, to zwykły internauta jest po prostu bez szans wobec phishingu.
Wykorzystujemy coraz więcej aplikacji, a pojemność naszych urządzeń stale rośnie. Niestety w efekcie coraz bardziej wzrasta zaśmiecenie cyfrowe, a z powodu słabego zarządzania aplikacjami urządzenia stają się podatne na zagrożenia bezpieczeństwa. Nowy raport Kaspersky Lab ukazuje skalę problemu cyfrowego zaśmiecenia dotyczącego użytkowników na całym świecie.
Z racji swojego potężnego zasięgu oraz olbrzymiej bazy dostępnych danych, Facebook stał się miejscem działania oszustów, którzy wykorzystując potencjał serwisu społecznościowego docierają do osób, które nie wykazują się odpowiednią czujnością i dają się nabrać.
Badacze z Kaspersky Lab wykryli PetrWrap, nową rodzinę szkodliwego oprogramowania wykorzystującą w sposób nieautoryzowany narzędzie szyfrujące i żądające okupu (ransomware) o nazwie Petya. Takie „podkradanie” szkodliwych narzędzi może świadczyć o rosnącej konkurencji na podziemnym rynku oprogramowania ransomware.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności