Internet, HI-Tech

Co to jest cyberprzemoc i czym się charakteryzuje?
ABC BEZPIECZEŃSTWA W SIECI
„Jeśli za coś nie płacisz, to TY jesteś produktem” – to przysłowie wciąż jest aktualne, pomimo upływu lat, w dzisiejszym cyfrowym świecie.
W sieci pojawia się coraz więcej zagrożeń, które zagrażają nam zarówno podczas korzystania z komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, czy urządzeń mobilnych.
Chociaż sieci przełączane pakietowo były wykorzystywane już od około 1960 roku, to dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych internet był udostępniany publicznie do celów biznesowych.
Każdego roku eksperci Bitdefender przyglądają się cyber zagrożeniom, które najczęściej dotykają ludzi na całym świecie. Z analizy ponad 500 milionów użytkowników korzystających z oprogramowania Bitdefender łatwo zauważyć, które ataki występują najczęściej.
Każdego roku docierają do nas sygnały, iż skala i częstotliwość ataków DDoS rośnie.
Około 59% dyrektorów przyznaje, że ich komisje dążą do nadzoru nad ryzykiem cybernetycznym, a tylko 19% twierdzi, że ich komitety posiadają wysoki poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa – zgodnie z analizą przeprowadzoną przez National Association of Corporate Governors.
Około 59% dyrektorów przyznaje, że ich komisje dążą do nadzoru nad ryzykiem cybernetycznym, a tylko 19% twierdzi, że ich komitety posiadają wysoki poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa – zgodnie z analizą przeprowadzoną przez National Association of Corporate Governors.
Instytut AV-Test po raz kolejny poddał badaniom programy antywirusowe różnych marek, by zweryfikować które z nich wykazują się najlepiej. Oprogramowanie było sprawdzane pod kątem ochrony, wydajności oraz użytkowania na systemach Windows 10 (64 bit).
Sferis rozszerzył na stałe swoją ofertę o programy antywirusowe Bitdefender.
Użytkownicy Bitdefender nie muszą się obawiać. Ataki zostały odparte! Zaawansowane maszynowe uczenie nowej generacji Bitdefendera zapewnia ochronę przez zagrożeniami Zero-Day, zastosowanymi podczas ataków ransomware WannaCry.
Nie ma co do tego wątpliwości. Ludzie są wyjątkowo kiepscy w wybieraniu haseł. Albo wybieramy hasło, które jest łatwe do odgadnięcia (imię chomika, ulubiona drużyna piłkarska), albo takie które jest łatwe do złamania (takie jak na przykład „hasło”) lub też ponosi nas wyobraźnia i wymyślamy faktycznie hasło skomplikowane i trudne do złamania („fTKJ5QSAw}jd’~m3X7N”, ale popełniamy ten błąd, że później stosujemy je do wszystkich naszych kont.
O przykrych konsekwencjach niewiedzy przekonali się ostatnio użytkownicy Microsoft’s Docs.com, którzy przechowywali tam swoje dane bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Opublikowano wyniki kolejnych testów przeprowadzanych przez niezależne laboratorium AV-Test. Tym razem skupiono się na antywirusach na system Android – który ostatnio został ogłoszony najpopularniejszym systemem na świecie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności