
Na rynku pojawił się nowy pakiet przedstawiciela marki Bitdefender w Polsce: Non-Profit - Bitdefender GravityZone Business Security.

Chyba już nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że nie ma prywatności w Internecie i wszystko co przesyłamy i ściągamy może być podglądane. Dostęp do tych informacji mają służby specjalne, już jakiś czas temu weszła w życie ustawa inwigilacyjna, która jeszcze bardziej poszerza możliwości policji. Na wniosek odpowiedniego organu, można przejrzeć wszystkie nasze e-maile, wiadomości z portali społecznościowych lub SMSy.

Projekt NoMoreRansom powstał z inicjatywy Europolu, holenderskiej policji, firmy Intel Security i Kaspersky Lab. Dzięki projektowi około 2500 użytkowników pomyślnie odzyskało swoje dane zajęte przez ransomware.

Produkty firmy Bitdefender każdego roku biorą udział w wielu badaniach przeprowadzonych przez niezależne laboratoria. Nie podlega to wątpliwości, że wysokie wyniki jakie uzyskują pozwalają w pełni potwierdzić niezawodność tego oprogramowania.

Nowa linia produktów Bitdefender 2017 właśnie weszła na polski rynek. Bitdefender Total Security Multi-Device, Bitdefender Family Pack, Bitdefender Internet Security, Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Mobile Security oraz Bitdefender Antivirus for Mac to główni przedstawiciele marki Bitdefender do walki przeciw złośliwemu oprogramowaniu. Linia ta adresowana jest do użytkowników domowych i właścicieli małych firm.

Z danych opracowanych przez markę Bitdefender, jeśli chodzi o złośliwe oprogramowania (ang. malware) na komputery stacjonarne w Polsce, dominujące są dwie rodziny zagrożeń Spyware i Adware, stanowiące 19,73% wszystkich raportów odnośnie malware, między kwietniem, a wrześniem 2016 roku.

Z pewnością większość z nas korzysta z Messengera, w związku z tym warto poświęcić chwilę, by upewnić się, że używamy najnowszej wersji aplikacji na Androida lub urządzenia z syste-mem Apple.

W momencie kiedy rozwój oszustw przy użyciu kart kredytowych staje się coraz bardziej przebiegły i wyrafinowany, to przynajmniej jeden system bankowy wydający karty płatnicze poszukuje rozwiązań, aby uczynić bezpieczeństwo prostszym.

Policja donosi – użytkownicy wciąż nabierają się na oszustwa przy użyciu pamięci USB.

W erze elektronicznych mediów i powszechnego dostępu do sieci Internet, niedostrzeżona w porę przemoc pomiędzy rówieśnikami może doprowadzić do nieprzewidzianych skutków.
Może nie jest to porywające ale systematyczne aktualizowanie oprogramowania jest kluczową kwestią elektronicznego bezpieczeństwa. Czynność ta chroni nas i sprawia, że Internet jest choć trochę bezpieczniejszy dla każdego, poprzez przeciwdziałanie pospolitej hakerskiej taktyce która wykorzystuje twój komputer bądź inne urządzenie do atakowania innych użytkowników.

Pomimo obaw związanych z bezpieczeństwem i cyfrową transformacją - przechowywanie danych w chmurze dalej jest kontynuowane przez firmy.

24 września Bitdefender wprowadza aktualizacje do konsol Cloud & On-Premise, zobacz co się zmienia!

Jak wynika z raportu firmy ODO 24 na temat wiedzy o ochronie danych osobowych 88 proc. z nas wykonuje kopie zapasowe swoich danych, ale tylko 40 proc. robi to regularnie. Zwykło się mawiać, że ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy backup już robią lub dopiero będą robić. Prawie każdy utracił kiedyś ważne dla niego informacje – przypadkowo je usunął, dotknęła go awaria komputera, czy atak złośliwego oprogramowania. Jak ustrzec się przed konsekwencjami takich sytuacji? Jakie rodzaje kopii zapasowych i sposoby przechowywania danych stosować?

Nie ważne, ile masz lat i czy potrafisz programować. Wystarczy laptop i chęć do działania! W październiku po raz kolejny odbędzie się CodeWeek in STARTER. Osoby niemal w każdym wieku, niezależnie od poziomu posiadanej wiedzy staną przed szansą uczestnictwa w licznych warsztatach i spotkaniach z ekspertami. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 14-22 października, już po raz czwarty organizuje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.