Internet, HI-Tech

Analiza lipcowego spamu przeprowadzona przez Kaspersky Lab wskazuje na brak różnorodności pod względem celów szkodliwego oprogramowania - niemal każda niebezpieczna aplikacja polowała na dane osobiste użytkowników.
Microsoft pochwalił sie statystykami i osiągnięciami które udało się osiągnąć Skype przez 10 lat istnienia programu.
Eksperci z Kaspersky Lab opublikowali raport dotyczący ewolucji zagrożeń IT obejmujący II kwartał 2013 r. Według raportu, mobilne szkodliwe oprogramowanie stanowiło najważniejszą kategorię w badanym okresie, zarówno pod względem liczby nowych odmian jak i zastosowanych technologii.
Dwaj naukowcy z University of Washington (USA) poinformowali, że połączyli swe mózgu za pośrednictwem internetu i jeden z nich samą myślą wprawił w ruch rękę drugiego.
Rozwinięciem idei trójwymiarowej drukarki jest urządzenie, które nie tylko tworzy obiekty z kropelek plastiku, ale też wierci otwory, tnie i graweruje – informuje „New Scientist”.
Władze Florydy wypowiedziały wojnę komarom i zamierzają do tego celu wykorzystać mały bezzałogowy samolot - informuje Epoch Times.
W II kwartale odsetek spamu w całkowitym ruchu e-mail zwiększył się o 4,2% w stosunku do pierwszego kwartału 2013 r. i wynosił 70,7%. Odsetek wiadomości phishingowych w globalnym ruchu pocztowym spadł o 0,0016% i stanowił 0,0024%. Dane te stanowią wyniki analizy ruchu pocztowego dla II kwartału 2013 r. przeprowadzonej przez ekspertów z Kaspersky Lab.
Dla cyberprzestępców nie ma granic. A dokładniej, sprytnie je oni obchodzą - kradną pieniądze w jednym kraju, wypłacają w drugim, a wydają w jeszcze innym. Jednak, międzynarodowa współpraca organów ścigania oraz producentów z branży bezpieczeństwa z powodzeniem pomaga w walce z „globalnymi” hakerami. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie lipcowych sukcesów w walce z cyberprzestępczością.
Programowi dysponującemu sztuczną inteligencją, opracowanemu w Massachusetts Institute of Technology, udało się osiągnąć w teście inteligencji werbalnej wynik odpowiadający czteroletniemu dziecku - poinformował "New Scientist".
Naukowcy z Zurychu opracowali nowoczesny mikroprocesor, który potrafi naśladować przetwarzanie informacji przez ludzki mózg w czasie rzeczywistym – informuje Science Daily.
Przez wiele lat firma Apple, wraz ze swoimi najwierniejszymi fanami, dumnie utrzymywała, że dysponuje platformą wolną od szkodliwych programów. Czasy te jednak bezpowrotnie minęły. Wraz z tym, jak udział maszyn Apple’a w rynku osiągał coraz wyższy poziom, cyberprzestępcy zaczęli postrzegać systemy z nadgryzionym jabłkiem jako potencjalne źródło zysku. Eksperci z Kaspersky Lab podsumowali najnowsze incydenty związane z bezpieczeństwem systemów firmy Apple.
Eksperci ds. bezpieczeństwa często przypominają użytkownikom, jak ważne jest dbanie o to, by nie zostawiać śladów swojej aktywności w internecie. Ktoś mógłby pomyśleć, że specjaliści ci mają paranoję na punkcie bezpieczeństwa - w końcu co jest złego w tym, że jakaś strona będzie pamiętała, że na niej byliśmy, gdzie na niej kliknęliśmy i gdzie nas przeniosło to kliknięcie? Okazuje się, że informacje te mogą być wykorzystywane przez serwisy rezerwacji online do odpowiedniego modyfikowania ofert.
Według opracowania Bitdefendera, przygotowanego w oparciu o dane z programu Clueful, aplikacje mobilne na iOS i Androida są równie ciekawe naszych prywatnych danych i miejsca pobytu.
Stop dwóch łatwo topliwych metali – galu i indu - jest w temperaturze pokojowej ciekły, ale zachowuje nadany mu przez drukarkę 3D kształt i może znaleźć zastosowanie w elastycznych i rozciągliwych urządzeniach elektronicznych – informuje pismo „Advanced Materials”.
W lipcu i sierpniu, w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej, można skorzystać z darmowego Wi-Fi. Klienci Poczty otrzymują również dostęp do e-wydań pięciu czasopism. Partnerem akcji jest Samsung, który w każdej z placówek udostępni po dwa tablety.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności