
Naukowcy z University of Leicester (W. Brytania) opracowali nową metodę wykrywania i analizowania odcisków palców, która znacznie poprawia wiarygodność stosowania w sprawach kryminalnych – informuje Science Daily.

Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się, jak organy ścigania na całym świecie radzą sobie z walką z cyberprzestępcami. W czerwcu 2013 r. pojawiło się kilka sukcesów na tym polu - od drobnych aresztowań osób, które zhakowały konta na Facebooku, po incydent z praniem 6 miliardów dolarów. Główną "gwiazdą" czerwcowego zestawienia jest jednak aresztowanie przez policję gangu, który zajmował się nie tylko cyberprzestępczością, ale i handlem narkotykami.

Większość światowego spamu pochodziła z dwóch państw – z Chin (21,4%) oraz Stanów Zjednoczonych (16,3%). Pierwszą trójkę zamknęła Korea Południowa – wkład tego państwa wciąż rósł i w maju osiągnął 12%.

Ostatni przypadek wycieku danych osobistych z serwerów Facebooka jest kolejnym dowodem na to, że nawet najlepsze usługi w chmurze nie są wolne od błędów. Z tego powodu każdy użytkownik powinien mieć przygotowany plan działania na wypadek tego typu sytuacji. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali kilka porad, które pomogą zminimalizować ryzyko potencjalnego wycieku danych.

Częstochowa, 18 czerwca 2013 r. - Kaspersky Lab Polska informuje o opublikowaniu podsumowania badań bezpieczeństwa sieci Wi-Fi w polskich miastach prowadzonych przez firmę w sezonie 2012/2013. Stan zabezpieczeń polskich sieci bezprzewodowych można ocenić jako dobry, martwi jednak dość duża liczba sieci otwartych, które nie posiadają żadnej ochrony.

Firma Symantec, producent oprogramowania Norton, opublikowała wyniki globalnego badania, z których wynika, że dla uczestników koncertów, imprez i festiwali urządzenia mobilne odgrywają kluczową rolę.

Naukowcy z Ohio State University (USA) opracowali propozycję stworzenia taniej i wydajnej elektroniki, którą można bez obaw wszczepić w organizm człowieka - informuje Science Daily. Technologia ta może w przyszłości usprawnić proces wykrywania odrzucania przez ciało przeszczepów oraz wykrywanie chorób.

Amerykańscy naukowcy stworzyli model helikoptera, którym można kierować na odległość za pomocą ludzkiego umysłu - zawiadamia "Journal of Neural Engineering"

Eksperci z Kaspersky Lab wykryli nowego trojana atakującego urządzenia mobilne z systemem Android. Szkodliwy program o nazwie ‘Obad’ wykorzystuje bardzo zaawansowane metody ukrywania się oraz unikania analizy i pozwala cyberprzestępcom na zmuszenie zainfekowanego smartfona do wysyłania SMS-ów na numery premium, pobieranie innych niebezpiecznych aplikacji, infekowanie kolejnych telefonów przez Bluetooth i wykonywanie szeregu zdalnych poleceń cyberprzestępców.

Misją Kaspersky Lab jest ochrona świata przed zagrożeniami informatycznymi. Jednocześnie, eksperci z firmy są przekonani o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed treściami, które mogłyby być dla nich szkodliwe. Aby spełnić tę ważną funkcję, produkty firmy Kaspersky Lab zawierają specjalny składnik o nazwie ‘Kontrola rodzicielska’.

Stare zwoje, zbyt kruche, żeby móc je rozwinąć, będzie można teraz odczytać bez konieczności rozwijania. Umożliwi to wynalazek naukowców brytyjskich.

W ciągu ostatnich 10 lat tempo tworzenia złośliwego oprogramowania wyraźnie przewyższyło zdolności obronne potencjału systemów ochrony przed cyberatakami.

Rosyjska firma antywirusowa Doctor Web wykryła nowy rodzaj złośliwego oprogramowania dla platformy Android. Zadaniem trojana Android.Pincer.2.origin jest przechwycenie przychodzących wiadomości SMS i przesłanie ich do cyberprzestępców.

Dzięki drukowanym techniką 3D modelom chirurdzy mogą lepiej się przygotować do operacji rzadko występujących wad serca – informuje “New Scientist”.

Naukowcy z Arizony opracowali model komputerowy, który pomaga przewidzieć, czy dany szczep ptasiej grypy stanie się zdolny do przechodzenia na człowieka i wywoływania choroby u ludzi - czytamy na łamach „International Journal Data Mining and Bioinformatics”.