Internet, HI-Tech

Ataki DDoS (ang. Distributed Denial of Service), mające na celu zatrzymanie funkcjonowania infrastruktury IT, są niekiedy wykorzystywane przez cyberprzestępców, którzy chcą w ten sposób odwrócić uwagę firmy i spokojnie wślizgnąć się do systemu przez tylne drzwi – tak wynika z badania* przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Ponad połowa ankietowanych firm (56%) jest przekonana, że atak DDoS służył jako zasłona dymna dla innych rodzajów cyberprzestępczości. Spośród przedstawicieli tych firm ogromna większość (87%) przyznała, że padła również ofiarą ataku ukierunkowanego.
Chyba już nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że nie ma prywatności w Internecie i wszystko co przesyłamy i ściągamy może być podglądane. Dostęp do tych informacji mają służby specjalne, już jakiś czas temu weszła w życie ustawa inwigilacyjna, która jeszcze bardziej poszerza możliwości policji. Na wniosek odpowiedniego organu, można przejrzeć wszystkie nasze e-maile, wiadomości z portali społecznościowych lub SMSy.
Projekt NoMoreRansom powstał z inicjatywy Europolu, holenderskiej policji, firmy Intel Security i Kaspersky Lab. Dzięki projektowi około 2500 użytkowników pomyślnie odzyskało swoje dane zajęte przez ransomware.
Produkty firmy Bitdefender każdego roku biorą udział w wielu badaniach przeprowadzonych przez niezależne laboratoria. Nie podlega to wątpliwości, że wysokie wyniki jakie uzyskują pozwalają w pełni potwierdzić niezawodność tego oprogramowania.
65% polskich internautów przynajmniej raz dokonało w Internecie zakupu treści i usług cyfrowych: e-booka, muzyki, dostępu do platformy VoD, biletu czy gry. Najczęściej są to osoby do 24 roku życia i mieszkańcy mniejszych miast.
Nowa linia produktów Bitdefender 2017 właśnie weszła na polski rynek. Bitdefender Total Security Multi-Device, Bitdefender Family Pack, Bitdefender Internet Security, Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Mobile Security oraz Bitdefender Antivirus for Mac to główni przedstawiciele marki Bitdefender do walki przeciw złośliwemu oprogramowaniu. Linia ta adresowana jest do użytkowników domowych i właścicieli małych firm.
Szkodliwe oprogramowanie stało się zagrożeniem online, które najczęściej nęka użytkowników — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Jedna trzecia ankietowanych Europejczyków (35%) natknęła się na szkodliwe oprogramowanie online lub stanowiła jego cel, z czego jedna piąta (21%) padła ofiarą tego zagrożenia. Wielu użytkowników (31%), którzy zetknęli się ze szkodliwym oprogramowaniem, nie wie, jak zagrożenie znalazło się na ich urządzeniach.
Z danych opracowanych przez markę Bitdefender, jeśli chodzi o złośliwe oprogramowania (ang. malware) na komputery stacjonarne w Polsce, dominujące są dwie rodziny zagrożeń Spyware i Adware, stanowiące 19,73% wszystkich raportów odnośnie malware, między kwietniem, a wrześniem 2016 roku.
Liczba użytkowników internetu, którzy zetknęli się z oprogramowaniem szyfrującym dane i żądającym zapłacenia okupu (tzw. ransomware), wzrosła ponad dwukrotnie w III kwartale 2016 r. i wyniosła 821 865 — tak wynika z kwartalnego raportu Kaspersky Lab dotyczącego ewolucji zagrożeń IT. Liczba osób, które były atakowane w ten sposób, wzrosła już trzeci kwartał z rzędu.
Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że ponad połowa urządzeń mobilnych na całym świecie jest podatna na cyberzagrożenia z powodu braku odpowiedniej ochrony. Badanie odzwierciedla brak świadomości odnośnie tego, jak skutecznie chronić urządzenia mobilne.
Wersja “freemium” popularnego serwisu muzycznego oferującego swoim użytkownikom dostęp do utworów poprzez strumień, wg raportów informacyjnych, dostarcza niektórym klientom złośliwe i uciążliwe reklamy.
PC World zamieścił na ramach swojego magazynu wydania 11/2016 ranking najlepszych programów antywirusowych, służących ochronie pecetów, laptopów i tabletów, które wykorzystują system operacyjny Windows 8.x lub Windows 10.
Z pewnością większość z nas korzysta z Messengera, w związku z tym warto poświęcić chwilę, by upewnić się, że używamy najnowszej wersji aplikacji na Androida lub urządzenia z syste-mem Apple.
W momencie kiedy rozwój oszustw przy użyciu kart kredytowych staje się coraz bardziej przebiegły i wyrafinowany, to przynajmniej jeden system bankowy wydający karty płatnicze poszukuje rozwiązań, aby uczynić bezpieczeństwo prostszym.
Policja donosi – użytkownicy wciąż nabierają się na oszustwa przy użyciu pamięci USB.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności