Internet, HI-Tech

Przygotowaliśmy 10 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa i prywatności Waszych danych. Ich przestrzeganie zagwarantuje spokój i niewrażliwy na atak szkodliwego oprogramowania smartfon, laptop, a także komputer stacjonarny. Co więcej, po zastosowaniu się do poniższych zaleceń, dostawcy Internetu oraz hakerzy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do generowanych przez urządzenie pakietów sieciowych — ich odszyfrowanie będzie prawie niemożliwe (z pewnymi wyjątkami).
Rozluźniona wakacyjna atmosfera nie sprzyja koncentracji i poświęcaniu wzmożonej uwagi bezpieczeństwu urządzeń przenośnych. W końcu dla milionów Polaków wakacje to okres “ładowania zużytych akumulatorów” i odpoczynku — nie tylko od trudów dnia codziennego, ale także od elektroniki, która otacza każdego z nas. Niestety, ale letnie miesiące nie zawsze są czasem sielanki i regeneracji sił. Imprezy masowe, koncerty, wydarzenia kulturalne — to tysiące telefonów, które z
Większość pracodawców nie może pozwolić sobie na swobodny dostęp do zasobów sieci Internet przez zatrudnionych pracowników najniższego szczebla. Wynika to nie tylko ze stricte bezpieczeństwa komputerowego, ale także z powodów czysto ekonomicznych — efektywności pracy oraz kradzieży firmowych dokumentów.
Na rynku jest już dostępny najnowszy produkt antywirusowy od Bitdefender. Bitdefender Total Security Multi-Device. Dla wszystkich użytkowników, którzy zdecydują się na zakupu oprogramowania w lipcu i sierpniu czeka aż 30 % rabatu.
Sposób, w jaki prowadzimy nasze życie cyfrowe w domu, ma duży wpływ na relacje rodzinne — tak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz iconKids & Youth. Obecnie, gdy ludzie spędzają coraz więcej czasu online, jedna piąta rodziców i dzieci twierdzi, że internet i urządzenia połączone z Siecią mogą być przyczyną napięć w rodzinie.
W celu zminimalizowania możliwości wystąpienia cyberataku systemy kontroli przemysłowej (ICS) powinny działać w fizycznie wyizolowanym środowisku. Jednak nie zawsze tak jest. W swoim raporcie dotyczącym krajobrazu zagrożeń ICS eksperci z Kaspersky Lab zwrócili uwagę na istnienie 13 698 systemów tego typu dostępnych z internetu, należących prawdopodobnie do dużych organizacji. Organizacje te działają w branży energetycznej, transportowej, lotniczej, paliwowo-gazowej, chemicznej, motoryzacyjnej, produkcyjnej, spożywczej, rządowej, finansowej i medycznej.
Liczba użytkowników atakowanych przez oprogramowanie ransomware przeznaczone dla urządzeń opartych na systemie Android zwiększyła się czterokrotnie w ciągu zaledwie jednego roku i obecnie wynosi co najmniej 136 000 osób na całym świecie. Przygotowany przez Kaspersky Lab raport dotyczący krajobrazu zagrożeń ransomware pokazuje również, że w większości ataków wykorzystywano tylko cztery grupy szkodliwego oprogramowania.
Zaniedbując ochronę przed atakami DDoS, co czwarta europejska firma ryzykuje utratę dostępu do krytycznych dla działalności systemów, która skutkuje nie tylko stratami finansowymi, ale również szkodami na reputacji. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International.
Dekoral przygotował dla swoich klientów ciekawe rozwiązanie ułatwiające szereg decyzji związanych z malowaniem ścian w mieszkaniu. Jaki kolor wybrać? Ile farby powinniśmy kupić? Jak zaplanować cały remont? Na te i wiele innych pytań, odpowie za nas aplikacja iPlaner, a także specjalnie przygotowany e-book „ABC Malowania”.
W miniony weekend użytkownicy serwisu społecznościowego Facebook z Polski i innych krajów byli narażeni na atak phishingowy, w ramach którego dochodziło do infekcji komputerów po otrzymaniu fałszywego powiadomienia o wspomnieniu potencjalnej ofiary przez jej znajomego. Eksperci z Kaspersky Lab przeanalizowali geografię oraz techniczną stronę ataku i przygotowali porady, które pozwolą użytkownikom uniknąć podobnych zagrożeń w przyszłości.
Strzegąc swojej prywatności, wrażliwi na tym punkcie użytkownicy wykorzystują wiele metod, aby ochronić swoje dane osobiste przed wścibskimi osobami w świecie online, łącznie z ukrywaniem swoich komputerów. Jednak badania Kaspersky Lab wskazują, że wciąż niewielu użytkowników jest świadomych ryzyka płynącego z internetu. Z kolei osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę, stosują niewłaściwe metody, aby zachować bezpieczeństwo online.
Nawet jeśli użytkownicy nie mają nic do ukrycia, myśl, że ogromne ilości informacji na ich temat mogą być przechowywane, sprzedawane osobom trzecim, a nawet ujawniane szerszej społeczności internetowej – która może mieć nieczyste intencje – jest niepokojąca. Większości użytkowników (79%) nie podoba się fakt, że są śledzeni, a mimo to 41% nie robi nic, aby się przed tym uchronić. Aż jedna na dziesięć osób (9%) nie była nawet świadoma tego, że jest obiektem śledzenia online – wynika z quizu Kaspersky Lab pt. „Czy jesteś cyber-łebski?”
Kaspersky Lab rozszerza swoją ofertę dla przedsiębiorstw, wprowadzając na rynek Kaspersky Security Intelligence Services – zróżnicowany zestaw usług, którego celem jest przyspieszenie wymiany wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa i przekształcenie jej w ochronę dla klientów. Przeznaczone głównie dla centrów operacji bezpieczeństwa, personelu dużych firm i dostawców usług, rozwiązanie Kaspersky Security Intelligence Services obejmuje źródła danych o zagrożeniach, raportowanie z użyciem eksperckiej wiedzy, działania zwiększające świadomość dotyczącą bezpieczeństwa i szkolenia dla profesjonalistów, specjalistyczne usługi takie jak testy penetracyjne oraz ocenę bezpieczeństwa aplikacji.
Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca Kaspersky Lab pokazuje, w jaki sposób ojcowie chronią swoje dzieci, przy czym działania i troska, jaką otaczają swoje pociechy, przejawia się nie tylko w realnym świecie, ale również tym wirtualnym. Okazuje się, że współcześni ojcowie zwracają dużą uwagę na to, co przytrafia się ich dzieciom w Sieci, i robią, co w ich mocy, aby znaleźć odpowiednią równowagę między ochroną a wzbudzaniem wśród dzieci zainteresowania internetem i nowoczesnymi gadżetami.
Wyniki quizu Kaspersky Lab pt. „Czy jesteś cyber-łebski?” wskazują, że 41% konsumentów nie jest zadowolonych z tego, że strony internetowe śledzą ich lokalizację i aktywność online, ale nie robi nic w tej sprawie. Quiz ujawnił także niepokojący brak świadomości wśród konsumentów odnośnie sposobu ochrony swojej prywatności online.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności